Seks z dziećmi w imię ideologii? Kompromitująca przeszłość ciąży nad niemiecką skrajną lewicą i Zielonymi. Niedawno domagali się, by Kościół rozliczył się z pedofilii. Teraz sami muszą się wytłumaczyć z tego, co robili w czasach lewackich komun.
Siedział za drutami pięć i pół roku, głównie w izolatce. Za nic. Ahmed Errachidi, marokański kucharz, stanął na czele buntu więźniów w amerykańskiej bazie na Kubie.
Rewolucja seksualna zjada własne dzieci. Daniel Cohn-Bendit, lider studenckiego buntu w 1968 r., odpiera oskarżenia o pedofilię.
Ingrid Loyau-Kennett wprawiła w zdumienie miliony ludzi, stając oko w oko z mordercami żołnierza w Woolwich. Czy kobiety są odważniejsze od mężczyzn?
Depardieu uciekł do Rosji przed podatkami. Ale co u diabła będzie tam robił? Jeden Putin wie.
Do zwalczania somalijskich piratów Pentagon wynajął ekscentryczną milionerkę. Okazała się lepsza od najlepszych szpiegów USA.
Najbardziej napromieniowany człowiek na świecie ma też największe serce. Po katastrofie elektrowni jądrowej Naoto Matsumura wrócił na skażone tereny, by ratować zwierzęta.
Na oczach zdumionych fanek z wymarzonego angielskiego zięcia zmienił się w wymarzonego angielskiego teścia.
Iran? To kraina wesołych pragmatyków, którzy wymyślili diabła, kalendarz słoneczny, język perski, a nawet komunizm – uważa orientalista Bert Fragner.
Tam, gdzie socjal przegrywa z islamem, czyli podróż do „Szwecji B” szlakiem płonących przedmieść.
Historia genialnego fizyka Richarda Feynmana potwierdza, że istnieje życie po życiu.
Pułkownik Sebastiao Rodrigues de Moura, zwany Curió, był skutecznym narzędziem reżimu. Jeńców nie brał. Partyzantom kazał ścinać głowy. Dziś tego miłego emeryta Brazylijczycy chcą postawić przed sądem.
W średniowiecznym zamku połączone oddziały US Army i Wehrmachtu przy wsparciu dwóch francuskich premierów walczą z Waffen SS. To nie film, to prawdziwa historia.
Tysiące chętnych z całego świata walczy o pracę w Australii. Do zdobycia jest kilka szczodrze opłacanych fuch. Główne zadanie zatrudnionych? Dobrze się bawić.
Arnold J. Jacobs, dziennikarz amerykański, jest królikiem doświadczalnym. Sprawdza na sobie różne teorie idealnego życia, wypełniając co do joty wszelkie nakazy, czy to religijne, czy zdrowotne. Efekt? Szarańcza na obiad i godziny na bieżni.
Intymne wyznanie piłki tenisowej
560 lat temu muzułmanie zajęli Konstantynopol. A dziś ważą się losy Stambułu, zbuntowanego wobec coraz mniej umiarkowanych islamistów.