25 tysięcy dolarów. Taką nagrodę wyznaczono za informacje, które pozwolą odnaleźć Dmytra Bułatowa. Zaginięcie 36-letniego biznesmena z Kijowa to jedna z najbardziej mrocznych historii Majdanu.
Od lat Meksykiem rządził mroczny sojusz władzy z mafią. Aż ludzie stawili opór. I zaczęli wyrzucać gangsterów z miast, a skorumpowanych policjantów stawiać przed sądem.
Soczi było od lat mekką gejów. Czy podpisany właśnie przez Putina zakaz „propagowania homoseksualizmu” uderzy także w gospodarza igrzysk olimpijskich?
Egipcjanka Alia Mahdi stała się ikoną arabskiej wiosny po tym, gdy umieściła w internecie swoje nagie zdjęcie. Potem musiała uciekać przed fundamentalistami.
Nastoletni geniusz komputerowy z Islandii, Sigurdur „Siggi” Thordarson, był najbliższym pomocnikiem szefa WikiLeaks. Po kilku latach okazał się wtyką FBI.
Kate Moss obchodzi czterdzieste urodziny. Gratulacje dla słynnej na całym świecie modelki, o której wiemy tak przyjemnie mało.
Niedawno – miliarder. Dziś – prawie bankrut. Historia jego upadku jest równie tajemnicza i fascynująca jak historia powstawania jego fortuny.
Świat się starzeje, a my razem z nim.
Na górzystych obszarach Złotego Trójkąta mak rośnie na potęgę, a pozyskiwane z niego opium sieje spustoszenie. Część ludności powiedziała „dość” i ruszyła na wojnę z „kartelem birmańskim”.
Choć mało kto wierzy w socjalistyczną utopię, w Izraelu wciąż działa 270 kibuców – i mają się całkiem nieźle.
Kiedy petrodolarowy krezus nie wie, co począć z nadmiarem gotówki, zawsze może jeszcze kupić sobie do domu zwierzątko. Na przykład tygrysa, lwa, lamparta, geparda...
Rządy USA i Rosji nie planują na razie lotów międzyplanetarnych z udziałem ludzi. Pojawia się jednak konkurencja. Czy loty kosmiczne zostaną sprywatyzowane?
W stanie nieważkości ludzie najpierw tracą apetyt, a potem tracą na wadze. Z tego względu NASA zorganizowała kurs gotowania dla tych, którzy wybierają się w podróż na Marsa.
Internet łączy ludzi. Na przykład Amerykanów w średnim wieku z rumuńskimi studentkami, które rozbierają się przed kamerką.
Nazywano go „budyniem”, „pingwinem”, „kapitanem roweru wodnego”. A jednak zdobył najwyższy urząd w państwie i... kolejną kobietę. Prawdziwą naturę François Hollande’a próbuje wytłumaczyć jego biografka Raphaëlle Bacqué.
Tu przeszłość pracuje dla przyszłości, a świat Maghrebu otwiera się na świat Zachodu. W krętych uliczkach Marrakeszu trwa wojna z bazarową tandetą. Młodzi artyści wskrzeszają sztukę i rzemiosło swoich przodków.
W mieście olimpijskim niczemu nie zaprzecza się z równym uporem jak rosyjskiemu terrorowi sprzed 150 lat, kiedy armia carska wypędziła stąd Czerkiesów.