Co dzień naraża się mafii, islamistom i... Watykanowi. Ten papież – jezuita mówi i działa tak, jakby jego pontyfikat miał się zaraz skończyć.
Śmierć prokuratora Alberta Nismana wstrząsnęła Argentyną. Wokół sprawy piętrzą się jednak coraz to nowe wątpliwości, a ustalenie prawdy będzie niezwykle trudne.
Kitzbühel w Austrii to najniebezpieczniejsza trasa zjazdowa świata. Organizatorzy Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim postanowili jeszcze bardziej zwiększyć stopień trudności. Cel jest prosty: im więcej makabry, tym więcej widzów i reklam.
Pupil Benedykta XVI, kardynał Tarcisio Bertone, znalazł się na celowniku Franciszka.
Jedna z ulubionych bohaterek tabloidów odnalazła w sobie aktorski talent i przestawiła swoją karierę na nowe tory. Panie i panowie, poznajcie nową Siennę Miller.
Na saudyjskim tronie nowy władca zastąpił starego. A w więzieniu młody bloger Raif Badawi walczy o życie. Jeśli przeżyje, czeka go jeszcze 950 batów. Tych nie przetrwa na pewno.
.
Żółte niebezpieczeństwo? Nikaragua robi biznes z Chińczykami. Nowa droga wodna połączy tu Atlantyk z Pacyfikiem. Koszty mogą być większe od korzyści i zdaje się, że o to chodziło.
Dziki Zachód wciąż istnieje. W Izraelu, gdzie uzbrojeni po zęby pasterze strzegą stad przed zwierzętami i ludźmi.
W etiopskim plemieniu Hamar bicie kobiety to sprawa honoru. Tak zostaje się prawdziwym mężczyzną, tak zostaje się żoną.
Co się dzieje, gdy mała wioska wygra na loterii? Mieszkańcy Sodeto, którzy przed trzema laty wspólnie trafili 210 milionów euro, wciąż nie mogą się otrząsnąć z pięknego snu.
Naukowcy zmierzyli biochemię uczucia do ostatniej kropelki hormonów. Substancje, które decydują o pożądaniu, szczęściu małżeńskim czy kłopotach sercowych, są już doskonale znane. Nadszedł czas na lekarstwo dla zakochanych.
Znikający biust gwałtownie podniósł temperaturę brytyjskiej debaty publicznej.
Tu się rodzą i tu umierają. Tu pracują i tu wypoczywają. Wszyscy równi, jednakowo goli. Droga do serca każdego Fina prowadzi przez saunę.
Czemu wciąż nie potrafimy wyciągać wniosków z przeszłości? – zastanawia się Antony Beevor, znany brytyjski historyk wojskowości.
Dziś Dubaj wyrasta na światową metropolię i bije rekordy gigantomanii.
Dziś panikę wywołuje ebola. W XIX w. śmiertelny strach budziła w Ameryce żółta febra. Aż przez przypadek pewien lekarz odkrył równie cudowny, co banalny środek do walki z epidemią.