Księga Guinnessa kończy właśnie 61 lat. Co sprawia, że ludzie chcą bić coraz bardziej szalone rekordy?
Aleksis Cipras nikogo nie pozostawia obojętnym. Naród go kocha, Bruksela nie znosi. Teraz premier Grecji toczy największą grę swego życia.
Polacy nie próżnują i też biją rekordy – równie dobrze jak inne nacje, a nawet o wiele lepiej. Oto najciekawsze polskie akcenty z Księgi Guinnessa.
Związek Księgi rekordów Guinnessa ze słynnym piwem to już zamierzchła przeszłość.
Mieli chronić i zaprowadzać pokój. Tymczasem molestowali dzieci – i chłopców, i dziewczynki.
Węgry zalewa fala uchodźców z Syrii i Afganistanu. Władze w Budapeszcie postanowiły więc zbudować mur na granicy z Serbią. Czy czterometrowe ogrodzenie rozwiąże problem?
Nowa burmistrz Barcelony, Ada Colau, chce, żeby miasto stało się bardziej przyjazne dla mieszkańców. Jej zdaniem najlepszy sposób to pozbycie się milionów turystów.
Art Garfunkel od lat wędruje po Europie. Dokąd zmierza jeden z najsłynniejszych wokalistów lat 60. i 70.?
.
W Bałakławie radzieckie okręty atomowe miały przetrwać amerykański atak i odpowiedzieć nuklearnym uderzeniem. Czy niszczejąca baza znów się stanie asem w rękawie Putina?
W parku narodowym w Indiach żyją ostatnie azjatyckie lwy. Gatunek jest zagrożony wyginięciem, ale pojawiła się nadzieja: liczba osobników rośnie.
Pracowała dla niego armia złodziei i fałszerzy, a on dostarczał antyki do słynnych muzeów. W końcu Gianfranco Becchina wpadł i... wyszedł na wolność. A po wielu jego łupach ślad zaginął.
My mamy Zieloną Budkę, a Kubańczycy – Coppelię. Słynna hawańska lodziarnia przez wiele lat była oczkiem w głowie Fidela Castro. Teraz przeżywa trudne czasy.
W Chinach pogrzeby rzadko odbywają się spokojnie, zwłaszcza na prowincji. Rodzinom chodzi o to, by ściągnąć jak najwięcej gości, np. organizując striptiz.
Martin Greenfield jest jednym z najlepszych krawców na świecie. Od ponad 60 lat ubiera gwiazdy show-biznesu i prezydentów. Tajniki swego fachu poznał w Auschwitz.
Machu Picchu jest wspaniałe, ale zadeptane przez tłumy. Wysoko w górach Peru jest jednak ukryte inne, prawie niezbadane miasto: Choquequirao.
Imperium brytyjskie to już przeszłość, ale jego pozostałości to wciąż punkty zapalne. Przykładem Falklandy. Wielka Brytania i Argentyna stoczyły tam w 1982 roku wojnę, która nie rozstrzygnęła niczego.
29 czerwca 2007 roku na rynku zadebiutował pierwszy model urządzenia, które stało się jedną z największych innowacji Doliny Krzemowej. Rewolucja, którą rozpoczął, trwa w najlepsze.