Gdy 30 września rosyjski prezydent ogłosił rozpoczęcie interwencji w Syrii, świat zamarł: w co gra Putin? My odpowiedzi poszukaliśmy u najlepszych znawców Rosji i jej przywódcy.
Po czterech latach wojny domowej Baszar al-Asad nie panuje już nawet nad własną rodziną. Czy rosyjska interwencja uratuje jego reżim?
Popierając Asada, Hasan Nasrallah, przywódca Hezbollahu, postawił wszystko na jedną kartę. Jego ludzie zapłacili za to krwią. Czy było warto?
Zamiast jednego – rozstrzela stu wrogów. Zamiast jednej – wysadzi dziesięć dróg. Mułła Achtar Mohamed Mansur zawsze działa z rozmachem. Ale jest też genialnym intrygantem – i właśnie ta umiejętność dała mu władzę nad talibami.
Younes Delefortrie prowadzi piekarnię w Antwerpii. Zamienił muzułmański strój i kałasznikowa na dżinsy i bluzę z kapturem. Wciąż jednak nosi brodę na znak, że jest gorliwym wyznawcą islamu.
W przepełnionych schroniskach dla uchodźców w Niemczech konflikty już się nie tlą. Trwa regularny pożar.
W trakcie narastającego kryzysu migracyjnego pojawiają się obawy, że zagraża on strefie Schengen, czyli możliwości podróżowania bez granic. Tymczasem zamknięcie granic wcale nie byłoby złe – pisze Bill Emmott.
Czy stolica Rosji będzie stolicą euroislamu? Pod koniec września otwarto tu największy meczet w Europie.
Przed 10 laty na łamach duńskiego dziennika „Jyllands-Posten” ukazały się karykatury Mahometa. Ich twórcy do dziś żyją w strachu przed zemstą fanatyków.
Organizacja Narodów Zjednoczonych, która obchodzi właśnie 70 rocznicę powstania, zrealizowała ważne cele, ale przyszedł czas na reformy – pisze Jeffrey Sachs.
Słoweńska modelka Melania Trump, obecna małżonka Donalda, ma szansę zostać panią prezydentową. Już się ją porównuje z Jackie Kennedy. Śmiać się czy płakać?
Steven Freyne, lepiej znany jako Dynamo, jest najpopularniejszym iluzjonistą w Wielkiej Brytanii. Na scenie potrafi zachować zimną krew i skupienie zawodowego zabójcy.
Marzenie o życiu na Marsie inspiruje dwa rodzaje ludzi. Jedni są gotowi wydać ogromne środki, żeby dolecieć na Czerwoną Planetę. Drudzy wolą nie ruszać się z Ziemi, ale za to zarobić bardzo dużo pieniędzy.
Sana jest bajecznie piękna, ale grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo.
Po trzęsieniu ziemi, które wiosną nawiedziło Nepal, świat obiecał ponad cztery miliardy dolarów na odbudowę. Ofiary do tej pory nie otrzymały nawet centa.
Władze Rzymu planują wyznaczenie strefy dozwolonej prostytucji. „Putany” nie chcą o tym słyszeć.
Pakistańscy jogini nie parają się gimnastyką. To czarodzieje, egzorcyści, wróżbici i zaklinacze węży.
Kilka dni temu zmarł Henning Mankell. Oto ostatnia rozmowa – o życiu i śmierci – z najsłynniejszym twórcą skandynawskiego kryminału.
Emir Kusturica założył na Bałkanach własną wioskę. Na przekór średniowiecznej scenerii Küstendorf jest nowoczesnym ośrodkiem promującym film, muzykę, alterglobalizm i ekoturystykę.
30 lat temu w Poczdamie nastąpiła największa w epoce zimnej wojny wymiana szpiegów. Czterech agentów bloku wschodniego wymieniono na 25 osób na usługach CIA. Zabrakło tylko człowieka, o którego naprawdę chodziło.