Terroryzm nie zniszczy Republiki. To Republika go wytępi – zapowiedział twardo François Hollande. Raczej nie rzucał słów na wiatr.
Dwa tygodnie po krwawych zamachach w Paryżu Europa wciąż jest sparaliżowana strachem. Trwa obława na terrorystów, na opustoszałych ulicach największych metropolii pojawiło się wojsko i pancerny sprzęt.
Brukselska dzielnica Molenbeek to wylęgarnia dżihadystów. Młodzi muzułmanie nie chcą już wrastać w belgijskie społeczeństwo, wolą przynieść Europie ogień.
Zamachy w Paryżu oznaczają globalną zmianę strategii Państwa Islamskiego. Do tej pory dżihadyści ograniczali się do walki o poszerzanie terenów swojego kalifatu i czekali na ostateczne starcie z niewiernymi. Teraz ruszyli w świat.
Areną działań wojennych stały się miasta, a linia frontu może przebiegać w poprzek każdej europejskiej ulicy.
Dabik, niewielkie miasto w północnej Syrii, było przez wieki zapyziałą dziurą. Teraz urosło do rangi duchowej stolicy Państwa Islamskiego.
Państwo Islamskie starannie planuje swoje przychody. A jego budżet ma sporą nadwyżkę.
Jak powstrzymać terror Państwa Islamskiego? Kilku irackich dziennikarzy i ludzi mediów postawiło na humor.
Brutalny atak na hotel w Bamako to sygnał, że Al-Kaida żyje i nie zamierza oddawać sztandaru dżihadu w ręce Państwa Islamskiego. W potwornej licytacji wygra ten, kto będzie bardziej okrutny.
Kampania Donalda Trumpa odmieniła Amerykę. Czy kontrowersyjny bogacz zdobędzie Biały Dom?
Ben Carson jest zdolnym neurochirurgiem. A przy tym wierzy, że egipskie piramidy były... spichlerzami Józefa. Dziś ubiega się o nominację republikanów w wyścigu o prezydenturę USA.
Kilka dni temu gruchnęła wieść: w Moskwie mieszka bogata i potężna młodsza latorośl prezydenta Rosji. Tajemnice rodziny Putinów ujrzały światło dzienne.
Tacy poczciwi, tacy śmieszni, a przy okazji czarni... Rodeo więźniów to wielka atrakcja dla mieszkańców Luizjany. A sądy czuwają, by zawodników nie zabrakło.
To żadna nowina, że banki okradają małych ciułaczy. Ale oddział w Grazu dopuścił się również zabójstwa.
Dziewięć lat temu prezydentem Boliwii został Indianin Evo Morales. Całkowicie zmienił kraj, teraz myśli o nowej konstytucji, żeby pozostać dłużej na urzędzie.
Na Wyspach Owczych nie ma raju podatkowego. Jest za to socjalistyczny raj w czystym skandynawskim stylu.
Afera z tuszowaniem dopingu lekkoatletów z Rosji przypomniała, że współczesny sport od dawna ma niewiele wspólnego z olimpijskimi ideami.