W kryzysowej sytuacji pani kanclerz nie kryje zdenerwowania, a nawet popełnia błędy. Mimo to z ostatnich kłopotów wyszła obronną ręką. Wciąż brak w Niemczech polityka, z którym mogłaby przegrać.
Polska upodabnia się coraz bardziej do Rosji – pisze zagraniczna prasa.
Niemcy ją nazywają Mamuśką. Ale nawet grzeczne dzieci czasem się buntują.
Być może już wkrótce świat opanują obdarzone świadomością maszyny i genialne cyborgi. Czy naukowcom uda się je przekonać, że też pochodzą od małpy?
Marine Le Pen wyprowadziła Front Narodowy ze ślepego zaułka. Gdy w pierwszej turze wyborów regionalnych zdobyła rekordową liczbę głosów, na tradycyjne partie padł blady strach.
„Wczoraj miasta, dziś regiony, jutro kraj” – brzmiał wyborczy slogan Frontu. A jeśli chodzi o jego przywództwo, można rzec: „Wczoraj Jean-Marie, dziś Marine, jutro Marion”.
Dan Price zaszokował świat, podnosząc pensje swoim pracownikom i obcinając drastycznie własne wynagrodzenie. Teraz walczy o to, by nie pójść z torbami.
Jak Machiavelli piłkarskiej polityki strzelił do własnej bramki.
Wydawało się, że szefostwo światowej federacji piłkarskiej to dla legendy francuskiego futbolu tylko kwestia czasu. A tymczasem...
Gdy trzy lata temu José Salvador Alvarenga wyruszał na połów, nie przypuszczał, że przyjdzie mu walczyć o życie przez 438 dni.
Pustynia Gobi to jeden z najsłabiej zaludnionych obszarów na Ziemi. To ogromne pustkowie jest jednak domem dla koczowników produkujących cenny biały kaszmir.
W wielu indyjskich wsiach mezalians tradycyjnie karany jest śmiercią. Gdy czas uciekać przed karzącą ręką teścia lub szwagra, wówczas z pomocą przychodzą oni.
Dwadzieścia lat po zniesieniu apartheidu nie wszyscy Afrykanerzy chcą być częścią „tęczowego społeczeństwa”. Najlepiej widać to w miasteczku Orania, pustynnej enklawie zamieszkanej tylko przez białych.
Palą czarownice, a zdjęcia wrzucają na portale społecznościowe. Papua-Nowa Gwinea jest rozdarta między archaicznymi wierzeniami a rzeczywistością XXI wieku.
Skoro Putin zabronił przywozu francuskich serów, to serowarzy z Korsyki osiedlili się w Rosji. I czym to pachnie?
Genetyk Shoukhrat Mitalipov należy do najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli swego fachu. To prekursor rozwijający nowe metody terapii genowej.
Na świętej górze Athos od ponad tysiąca lat chrześcijańscy pustelnicy żyją na marginesie świata. Nie ma tu miejsca na bogactwo, przyjemności, nie ma tu kobiet – ani nawet samic zwierząt.
Wieprzowina podzieliła świat. A tropem nieczystych zwierząt poszły wielkie religie.