Zdjęcia i dramatyczne relacje z nocy sylwestrowej w Kolonii bezpowrotnie zmieniły sposób postrzegania uchodźców, których setki tysięcy napłynęły do Niemiec.
Autorytarny reżim w Polsce karmi się niechęcią do gospodarczego i światopoglądowego liberalizmu.
Psycholog Ahmad Mansur opowiada o swojej pracy z młodymi Arabami w Niemczech.
Po raz pierwszy od 1945 r. w Niemczech ukazuje się „Mein Kampf”. Historycy chcą rozbroić ten nazistowski ładunek wybuchowy za pomocą krytycznych przypisów. Ale czy da się unieszkodliwić najniebezpieczniejszą książkę świata?
Viktor Orbán rozbił i zakneblował całą opozycję. Prawie. Jest bowiem partia, która na kolejne posunięcia rządu odpowiada bronią zabójczą dla każdej autorytarnej władzy – humorem.
Arabia Saudyjska uaktywniła swoją politykę zagraniczną, a jej rząd pracuje nad nową wizją państwa. 19 gospodarka świata pilnie potrzebuje reform.
Narkobaron Joaquín El Chapo Guzmán znów wpadł w ręce meksykańskiej policji i wrócił do więzienia El Altiplano, skąd zbiegł w lipcu. Przed aresztowaniem zdążył udzielić wywiadu aktorowi Seanowi Pennowi.
Pościg za najbardziej poszukiwanym kryminalistą w Meksyku to materiał na hollywoodzki film.
Mówią o nim „najprzystojniejszy premier świata”. Przywódca Kanady Justin Trudeau ma jednak do zaoferowania więcej niż tylko gładki uśmiech.
Na czym polega sukces największego wirtualnego sklepu świata? Na wyciśnięciu potu, krwi i łez z jak najbardziej realnych pracowników.
Nie bombardowania i ofensywy, ale głód okazuje się najskuteczniejszą bronią w syryjskim konflikcie.
Jeszcze 30 lat temu Nauru, najmniejsze wyspiarskie państwo świata, rozkwitało. Po wyczerpaniu złóż fosfatów znalazło się na skraju bankructwa.
Prawdziwi amerykańscy patrioci poszli z bronią w las. I żaden gajowy ich stamtąd przepędzić nie może.
O Iranie świat słyszy głównie za sprawą programu nuklearnego i sporu z Arabią Saudyjską. Ale działa tu też prężny przemysł modowy. Bez wyciętych dekoltów i odkrytych ud.
Zarządzania nauczyłem się w przedszkolu. Jestem więc właściwym człowiekiem na właściwym miejscu – uważa Jørgen Vig Knudstorp, prezes grupy Lego.
Starożytne zabytki Azji Mniejszej bez tłumu turystów i żaru lejącego się z nieba? To możliwe, ale tylko w zimie.
Sunnici i szyici toczą dziś ze sobą krwawe wojny, niczym katolicy i protestanci w XVI w. Co dzieli te odłamy islamu? Jaką rolę w tym konflikcie odgrywają dwie wielkie teokracje – Arabia Saudyjska i Iran?