Nie musicie ruszać na Hawaje, by znaleźć się w raju. FORUM – wraz z dziennikarzami „Guardiana” – wybrało dla was bajeczne miejsca do plażowania całkiem niedaleko od domu.
Jacek Międlar – młody nacjonalista, były ksiądz. Teraz stanął przed sądem. Chodzi o nawoływanie do zabójstwa.
W Rosji oburzenie wywołała wiadomość, że polski Sejm podjął decyzję o demontażu pomników Armii Czerwonej w ramach zakazu propagandy komunizmu.
Gdy zjawią się tu przywódcy najpotężniejszych państw świata, miasto będzie przypominać warowną twierdzę. Mimo to dojdzie zapewne do rozruchów.
Europa Zachodnia odetchnęła z ulgą po triumfie Macrona. Ale uwaga! Na Wschodzie wrogowie Wspólnoty wciąż są silni – ostrzega Iwan Krastew.
Viktor Orbán uznał Uniwersytet Środkowoeuropejski za bastion zgniłego liberalizmu, który należy zniszczyć. Założyciel tej uczelni George Soros nie podda się jednak bez walki.
Australijski kardynał George Pell, doradca papieża i szef watykańskich finansów, został oskarżony o molestowanie seksualne dzieci i kleryków.
Do zrujnowanego wschodniego Aleppo powoli wraca życie. W dawnym bastionie syryjskiej rewolucji ludzie mówią, że lepszy pokój Asada niż chaos czasu wojny.
W wieku 65 lat Sting wciąż jest uzależniony od estrady niczym od narkotyków. Właśnie trwa jego trasa koncertowa promująca najnowszą płytę. Artysta wystąpi także w Polsce, a bilety są już prawie wyprzedane.
Zjednoczył Niemcy, ale nigdy nie zasypał podziałów w rodzinie. Nawet po śmierci Helmuta Kohla trwa wojna jego bliskich.
Podczas gdy Donald Trump szuka środków na budowę granicznego muru, przemytnicy ludzi i narkotyków po meksykańskiej stronie zacierają ręce.
Na festiwalu w Glastonbury rozbłysła nowa gwiazda. To przewodniczący Partii Pracy.
Melilla jest dziś – obok Ceuty – jednym z dwóch hiszpańskich miast w Afryce. Kiedyś miała bronić przed najeźdźcami. Nie inaczej jest i dziś – na południowej granicy UE.
W Iranie rodzina ofiary zabójstwa ma prawo do wynagrodzenia krzywdy. Zamiast kary śmierci dla sprawcy może zażądać okupu krwi. Wielu ludzi nie potrafi jednak przebaczyć, nawet gdy zabójcy są nieletni.
Egipt był od wieków nazywany darem Nilu. Etiopczycy budują tam tamę. Wkrótce to oni przejmą kontrolę nad najdłuższą rzeką świata.
Dziennikarka „Süddeutsche Zeitung” nosi nazwisko Ramadan. Ale nie tylko dlatego traktuje ten miesiąc postu bardzo serio.
W latach 1904−1908 niemiecka armia wymordowała lub wypędziła dziesiątki tysięcy rdzennych mieszkańców dzisiejszej Namibii. Lud Herero do dziś nie zapomniał o tej masakrze.
Więcej demokracji? Tylko nie to! – przestrzega Jason Brennan, amerykański filozof. A do wyborów powinno się dopuszczać wyłącznie światłych obywateli.
70 lat temu narodził się wielki mit: cały świat uwierzył w latające talerze. Od tamtej pory kosmici są ulubionym tematem wyznawców teorii spiskowych i twórców popkultury.