Zarówno Londyn, jak i Warszawa wiązały duże nadzieje z podróżą Williama i Kate. Jednak polityczne wrzenie w Polsce sprawiło, że para poszła w gwizdek.
Podczas wizyty Donalda Trumpa w Warszawie jakaś część Ameryki zbratała się z jakąś częścią Polski. Rosyjski komentarz.
Czarne sztandary zostały zdarte, premier Iraku ogłosił zwycięstwo. A mimo to w ruinach wciąż snują się jak duchy ostatni bojownicy Państwa Islamskiego. Polowanie trwa.
Chelsea Manning spędziła w więzieniach siedem lat za ujawnienie światu sekretów armii i dyplomacji USA. Ale poczucie zamknięcia w klatce własnego ciała towarzyszyło jej od najmłodszych lat.
Czy Hyperloop zrewolucjonizuje transport? Shervin Pishevar zapewnia, że kolej jego pomysłu – szybka jak samolot, wygodna jak własne auto, łatwa w obsłudze jak winda – będzie kursować między miastami niczym metro.
Żadne wesele na Kaukazie nie może się obejść bez wodzireja zwanego tamadą. Nieczęsto jednak jest on Murzynem prosto z Afryki.
Ludzie z organizacji Noczleżka w Petersburgu robią dla bezdomnych to, co powinno robić państwo. Bo państwo tego nie robi.
Przez całe dekady ujeżdżanie największych fal było domeną blondwłosych surferów z Kalifornii, Hawajów czy Australii. Jednak w XXI wieku równouprawnienie zawitało do tej męskiej niszy.
Na Węgrzech policja werbuje tysiące ochotników do pilnowania granicy. Kim są ludzie, którzy mają być żywą zaporą dla imigrantów?
Drewno tekowe jest jednym z największych przekleństw Birmy. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na cenny surowiec, drwale wycinają ogromne połacie tropikalnej dżungli.
W Bośni i Kosowie rosną w siłę radykalni islamiści finansowani przez arabskich szejków. Czy Bałkany znów staną się beczką prochu?
Nadchodzi epoka inteligentnych seksrobotów. Kto pierwszy zbuduje maszynę, która sama się uczy i nigdy nie mówi „nie”, może być bajecznie bogaty. Zaczęła się gorączka złota.
Kobieta po przejściach pozna mężczyznę z przeszłością, czyli jak się robi matrymonialny serwis w strefie Gazy.
Krytyczka globalizacji Naomi Klein postuluje więcej odwagi podczas spotkań G20. A Donalda Trumpa uważa za groźniejszego, niż się często sądzi.
Pływanie kanałami Europy to pomysł na połączenie przygody, zwiedzania i leniwego wypoczynku.
Simón Bolívar, najsłynniejszy z latynoamerykańskich „libertadores”, jest dziś wzorem dla autorytarnych przywódców, którzy doprowadzają swoje kraje do ruiny i gnębią ludność.