Członkowie ekipy „House of Cards” twierdzą, że byli molestowani przez gwiazdora serialu. To kolejny skandal seksualny w fabryce snów.
Zwrot wywłaszczonych po wojnie nieruchomości zostaje wstrzymany. Rząd chce zapunktować, ścigając oszustów.
W obronie pomnika, wzniesionego po śmierci Jana Pawła II w miasteczku Ploërmel w Bretanii, wystąpiła już polska premier.
Czechy nie pójdą w ślady Polski i Węgier. Prędzej rząd Babiša pogrąży się w korupcji, niż zacznie wznosić radykalne hasła – uważa rosyjski ekspert.
Malta kwitnie, jest też największą pralnią brudnych pieniędzy w basenie Morza Śródziemnego. Czy Daphne Galizia musiała umrzeć, bo miała coś przeciwko temu?
Eksprezydent USA, ostro krytykowany w okresie swoich rządów, dziś zbiera pochlebne recenzje jako artysta. Jego obrazy zachwycają nawet lewicowych krytyków sztuki.
Sześć lat po obaleniu reżimu Muammara Kadafiego wciąż nie widać końca politycznego chaosu w Libii. Czy miejsce po byłym dyktatorze zajmie jego kolega z wojska Chalifa Haftar?
Sułtan Brunei, delikatnie mówiąc, nie grzeszy pobożnością. Spędza miłe chwile w towarzystwie młodocianych nałożnic. Poddanym narzucił jednak surowe zasady szarijatu.
Co rekrut ma pod łóżkiem? Rekrut ma pod łóżkiem zdechnąć! Szokujący raport o szkoleniu amerykańskich marines.
Na wyspach Galapagos w ciągu milionów lat wytworzył się niezwykły ekosystem. Do dziś można tam podziwiać wyjątkowe krajobrazy i gatunki, które natchnęły autora teorii ewolucji.
Pekin przekonuje, że molestowanie kobiet to specjalność zgniłego Zachodu. Prawda wygląda jednak inaczej.
We włoskim miasteczku Guardia Sanframondi co siedem lat odbywa się zdumiewający rytuał. Na ulice miasteczka wychodzą zakapturzeni pokutnicy raniący swoje ciała aż do krwi.
Zadbaj o bezpieczeństwo własne i partnera. Zamiast o polityce rozmawiajcie o seksie. Zwłaszcza jeśli jesteście w Rosji.
Radykalni protestanci wygnani trzysta lat temu z Europy znaleźli dla siebie miejsce w Ameryce. 300 tysięcy ich potomków do dziś żyje w USA i Kanadzie, trzymając się na peryferiach współczesnego świata.
Mija 50 lat od pierwszej publikacji powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. O jej niezwykłych losach rozmawiają publicysta Borys Paramonow i historyk literatury Aleksandr Genis.
Gdy w Polsce zimno i plucha, tylko niespełna trzy godziny lotu dzielą nas od Andaluzji, gdzie cieszyć możemy się promieniami słońca i niezwykłymi zabytkami.
Rozpędzić parlament. Nie rozpisywać wyborów. Zlikwidować inne partie i gazety. Po stu latach bolszewickie metody zdobycia władzy nadal mogą komuś się przydać...
22 listopada 1963 roku zginął w zamachu prezydent USA John F. Kennedy. Amerykańskie archiwa rozpoczęły publikację kolejnych dokumentów dotyczących tej zbrodni.