Kto pomógł Kaczyńskiemu dojść do władzy? Niemcy, oczywiście – przypomina czytelnikom „Die Zeit” Radosław Sikorski, były szef polskiej dyplomacji, minister rządów PiS i PO.
60 tysięcy patriotów – w tym rasiści – przeszło mostem Poniatowskiego. Plecami do Brukseli.
Rząd w Warszawie zagraża niezawisłości systemu sądownictwa i narusza fundamentalne europejskie wartości – uznali europosłowie.
Roberta Mugabego zdradzili najbliżsi sojusznicy. Jednak władzę stracił tak naprawdę przez ambicje żony.
Wielkie koncerny nie kpią sobie z państwa. Drwią z nas, swoich klientów. Ujawnione w Paradise Papers triki podatkowe zagrażają interesom ogółu.
Lider zespołu U2 ma wizerunek bojownika o lepszy świat. Jak do tego pasują jego niejasne interesy na Litwie?
W jaki sposób kierowca wyścigowy został milionerem? Na początek kupił sobie... odrzutowiec. To przecież proste. Jak stąd do wyspy Man.
Saudyjski następca tronu Mohamed ben Salman zapowiada, że zaprowadzi w kraju nowe porządki. Na razie wymiótł konkurentów.
Dwanaście miesięcy, które wstrząsnęły Ameryką. Tyle minęło od zwycięstwa Donalda Trumpa.
Polski fryzjer pracował dla włoskiej camorry. I co? Włos mu z głowy nie spadł!
Zwiedzanie Bhutanu najlepiej zacząć od wyprawy na K5. To lokalna odmiana whiskey.
W Egipcie kwitnie nielegalny handel organami do przeszczepów. Wśród ofiar tego procederu jest wielu imigrantów.
W sierpniu partyzanci z FARC oddali ostatnie sztuki broni inspektorom ONZ. Jednak do prawdziwego pokoju w Kolumbii wciąż jest daleko.
Przejść Wielki Kanion rzeki Kolorado w jeden dzień to nie lada wyzwanie. Nawet w poprzek.
Rosyjskie modelki w Chinach handlują narkotykami i umierają z wycieńczenia.
Klaus Teuber jest najbardziej znanym niemieckim autorem gier planszowych. 22 lata temu stworzył „Osadników z Catanu”, którzy sprzedali się w 25 milionach egzemplarzy. Teraz pracuje nad dalszymi projektami ze swoim synem Benjaminem.
Na Zakintos nie znajdziecie teraz tropików. Ale jednocześnie to jedyny moment, by odpocząć na tej pięknej greckiej wyspie w ciszy i spokoju.
Jak zwerbować słynnego fizyka do współpracy z obcym wywiadem? Najlepiej na lipnej konferencji naukowej. CIA przetestowała to na Irańczykach.