Przez lata rosyjskie państwo wspierało skrajnie prawicowych kiboli. Teraz, kiedy zbliża się mundial, nie wie, jak ich ujarzmić.
Polska gotowa jest zapłacić dwa miliardy dolarów za założenie stałej wojskowej bazy USA na swoim terytorium. Komentarze rosyjskich mediów.
Dla wielu Irlandek referendum w sprawie prawa do aborcji było zwieńczeniem nie tylko miesięcy kampanii, lecz również wielu lat zmagań.
Zgrany duet. Pedofil z aferzystą załatwili u Donalda Trumpa blokadę Kataru.
Przeprawę łącząca Rosję z Krymem ukończono na pół roku przed terminem. Konstrukcja ma 19 km długości i jest najdłuższa w Europie.
Gdyby dach nie przeciekał, powstałby najlepszy stadion w Rosji. Niestety, zabrakło murawy...
Żeby powstał filmowy hit, potrzebni są ambitny producent, dobry reżyser, zdolny scenarzysta oraz... Nina Gold. Która nigdy nie dostanie Oscara.
Jedyna różnica między Kim Dzong Unem a wariatem polega na tym, że Kim nie jest wariatem.
Kotlina Danakilska w Etiopii, kolebka człowieka, należy do najbardziej nieprzyjaznych miejsc na Ziemi. Ale to właśnie tu można zbadać, jak mogłoby wyglądać życie na innej planecie.
Uzbrojeni nauczyciele na lekcjach. Czy taki pomysł może wypalić?
Co łączy stolicę Peru ze strefą Gazy albo dawnym Berlinem? Wysokie ogrodzenie, który oddziela najbogatsze dzielnice od slumsów.
Ostatnia kolej parowa w Syczuanie to wielka atrakcja dla turystów – i jedyny kontakt ze światem dla miejscowych. Bardzo dobre połączenie.
W marcu br. tylko w Bandzie Aceh (stolicy prowincji) i okolicach naliczono cztery przypadki, w których zwykli ludzie wzięli się za odgrywanie sędziów, stróżów prawa i ławników.
Porwane za młodu ofiary handlu ludźmi dziś popisują się w Nepalu swoimi umiejętnościami jako cyrkowi artyści.
Średni wiek japońskiego więźnia wkrótce zrówna się ze średnim wiekiem japońskiego więzienia.
O widmie wojny z Iranem i zagrożonej Europie mówi Joschka Fisher, były szef niemieckiej dyplomacji.
Maroko to ogromny kraj, którego nie obejrzymy podczas weekendowego wypadu. Można wybrać któryś region albo odwiedzić jeden z licznych tu festiwali.
Francuska wyprawa naukowa w głąb Amazonii stała się kanwą jednej z najsłynniejszych historii miłosnych XVIII wieku.