Kto stoi za czarną legendą George’a Sorosa? Według szwajcarskiego dziennikarza Hannesa Grasseggera jest ona dziełem dwóch mało znanych konsultantów politycznych.
45 stopni w cieniu? To znaczy, że instalacja świetnie działa! Polski artysta ścina białko widzom w deszczowym Londynie.
Amerykanie rozmawiają z talibami o zakończeniu trwającego od 2003 roku konfliktu. Talibowie lecą do Moskwy rozmawiać z afgańską opozycją. A wszystko to za plecami prezydenta Afganistanu.
Trwa exodus z Wenezueli na Antyle. Zdesperowanym uchodźcom ktoś obiecał tam... Niderlandy.
Na europejskich wodach pojawili się boat people. Coraz więcej migrantów naraża życie, próbując sforsować kanał La Manche.
Wygadana, lewicowa, radykalna. Republikanów wyprowadza z równowagi. Niektórych demokratów zresztą też... Tylko Donald Trump milczy na jej temat. Bez wzajemności.
Przez ponad rok występował na teatralnej scenie. Sam jeden, bez zespołu. Kto nie miał okazji tego zobaczyć, niech chociaż posłucha nowej płyty „Springsteen on Broadway”.
Setki tysięcy migrantów utknęło w Libii. Są przetrzymywani dla okupu lub niewolniczej pracy – albo wysyłani na pewną śmierć w morze.
W Chinach chrześcijaństwo staje się coraz popularniejsze, więc władza wzmaga represje. Nowy przekład Biblii pod kontrolą państwa ma zapewnić „właściwe rozumienie” tekstu.
Pampa to nie idylla. Argentyńscy gauczowie pilnują wielkich stad owiec w zupełnej dziczy. A ich jedynymi towarzyszami są konie, psy i hulający wiatr.
Zrobią jeden święty obrazek, sprzedadzą, przepiją pieniądze. I co z tego, że tak żyją? Zawsze tak żyli. A Lenina i Stalina też malowali...
Amazońskie plemię Marubo jest jak żywy organizm. Ma jedno serce dla wszystkich.
Kara wymierzona londyńskiemu didżejowi rzuca światło na praktyki stosowane w singapurskim więzieniu.
W indyjskiej wiosce Sagar Gram seksualne wykorzystywanie dziewczynek jest normą. Oto skutek ubóstwa i podziałów kastowych.
Podróbka? Ależ skąd! Nicolas Cage naprawdę wiąże wielkie plany z Azją i jej kinematografią.
Oman jest mało znanym kierunkiem podróży. Warto jednak odwiedzić ten kraj, w którym można uprawiać turystykę w scenerii niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy.
To one broniły władcy Dahomeju, odpierały najazdy kolonizatorów i dbały o to, by kraj był bezpieczny. Legenda czarnych amazonek jest żywa do dziś.