Rok temu Greta Thunberg zaprotestowała przeciw bezczynności polityków w sprawie zmian klimatu. A teraz została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.
Korupcja i podejrzane interesy – reputacja rządzącej partii mocno ucierpiała.
Państwo Islamskie, niegdyś przyciągające dżihadystów z całego świata, upadło wskutek rządowej ofensywy – i własnej paranoi.
Prawicowi terroryści mają kontakty w skali globalnej, a zamachowiec z Christchurch czuł się częścią tego ruchu.
Australijskie miasteczko, skąd pochodził sprawca masakry w meczetach, przeżywa najazd dziennikarzy. Nikt nie potrafi tu wyjaśnić, czym kierował się terrorysta.
Wiosna w Algierii przyszła w tym roku wyjątkowo wcześnie. Przynajmniej jeśli chodzi o nastroje społeczne.
Agenci FBI rozpracowali siatkę oszustów, którzy pomagali bogatym rodzicom posyłać dzieci do najlepszych szkół wyższych. Kilkorgu celebrytom – w tym aktorce z serialu „Gotowe na wszystko” − grozi teraz odsiadka.
Izraelski premier Beniamin Netanjahu jest jednym z pierwszych populistycznych polityków ery internetu. Dokumentalista Dan Shadur pokazuje, jak inscenizował swoją karierę.
Wiktoria Walikowa spieszy z pomocą wszędzie tam, gdzie pacjenci nie umieją czytać, nie mają telefonów ani komputerów, a także dostępu do podstawowej opieki medycznej.
Na brak konkurencji narzeka. To odruch zawodowy. Europa i świat bardzo jej potrzebują. Apple i Google – wręcz przeciwnie.
Pola minowe, codzienne ostrzały i samobójstwa. Jak żyją ludzie w zapomnianych ukraińskich wioskach przy linii frontu w Donbasie?
Walczący przeciw indyjskim władzom młodzi muzułmanie z Kaszmiru radykalizują się. Państwo Islamskie i Al-Kaida mają następców?
Od zabawek ściskanych w dłoni przez książki do kolorowania po specjalne koce – ten biznes wart jest miliardy. Ale czy to wszystko nie wywołuje w nas jeszcze większego lęku?
Reklama leków „dla niej” i „dla niego”? Aż strach się bać środków na poprawę nastroju!
Każda superbohaterka ma wady – mówi Brie Larson, czyli Kapitan Marvel z najnowszego filmu o tym samym tytule.
Choć na plażowanie jeszcze trochę za wcześnie, kwiecień w Tunezji to świetna pora, by ogrzać się na słońcu i bez tłoku obejrzeć pozostałości starożytnych cywilizacji.
Mija 350 lat od śmierci Rembrandta. Wystawy zorganizowane z tej okazji opowiadają historię jego krótkiej, tragicznie zakończonej miłości.