Harry i Meghan wyprowadzili się z rezydencji księcia Williama, jednak nie oznacza to rozłamu w rodzinie królewskiej. „The Guardian” studzi emocje prasy brukowej.
Film Aleksandry Karpowicz uświetni otwarcie Giudecca Art District. Polka dostąpi tego zaszczytu wspólnie z artystami takimi jak Yoko Ono czy Kendell Geers.
W Sudanie na razie panuje euforia. Nie wiadomo, w którą stronę podąży kraj: demokracji czy nowej wojskowej dyktatury.
W wyborach parlamentarnych w Indiach premier Narendra Modi walczy z rodzeństwem ze słynnej dynastii polityków.
Od ambasador Francji do prezydent Gruzji. Salome Zurabiszwili opowiada o swojej niecodziennej karierze.
Między zimą a latem pojawiła się tu nowa pora roku. Mówią o niej „katastrofa”.
Skończył 75 lat. Mógłby spoglądać z dumą na własny dorobek. A jednak wciąż wadzi się ze swoim krajem i ze swoją partią. Od tej ostatniej zdecydowanie woli partyjkę... golfa.
Ekwador długo szukał pretekstu, by się pozbyć kłopotliwego gościa ze swojej ambasady w Londynie. Aż znalazł.
Był zarówno Bogiem, jak i diabłem. Słynny szwedzki aktor Max von Sydow kończy 90 lat.
W birmańskim stanie Rakhine, skąd dwa lata temu armia wygnała muzułmańską mniejszość Rohingjów, znów słychać strzały. Tym razem wojsko rozpoczęło ofensywę przeciw buddyjskim Arakanom.
„Górnicy” z Caracas są żywym symbolem nędzy, jaka zapanowała w Wenezueli. Młodzi chłopcy wydobywają odpady z dna rzeki Guaire, aby zarobić na utrzymanie.
Losy Rosji, a być może i świata, ważą się nie tylko na Kremlu. I są w rękach niebanalnych kobiet...
Strażniczki przyrody znad rzeki Zambezi polują tylko na kłusowników.
Ich ojcowie przyjechali na Filipiny, żeby szukać seksu. Teraz dorasta całe pokolenie dzieci, które szukają rodziców.
Co jedzą kosmonauci na orbicie okołoziemskiej? Od prawie sześćdziesięciu lat posiłki dla nich przygotowuje unikatowy w skali światowej zakład biotechnologii pod Moskwą.
Trzy saudyjskie aktywistki walczyły o prawa kobiet. Więzione i torturowane, odpowiedzą przed sądem w Rijadzie za... szpiegostwo.
Jestem jak przestępca, zawsze wracam na miejsce swojej „zbrodni” – mówi Christo, autor niezapomnianych instalacji przestrzennych.
Płomienie wyrządziły w paryskiej świątyni szkody, których naprawa potrwa lata. Nie załamujmy się jednak: budowla odrodzi się jeszcze piękniejsza, a Francja wciąż może się poszczycić najpiękniejszymi katedrami.
Doktor Hans Asperger figurował w encyklopediach i podręcznikach jako wybitny badacz autyzmu. Wiele lat po jego śmierci wyszło na jaw, że był nazistowskim zbrodniarzem.