W moim życiu było trochę bólu, wiele blasku – mówi Antonio Banderas, który w najnowszym filmie Pedra Almodóvara „Ból i blask” gra główną rolę.
Szliśmy przez miasto otoczeni agresją i twarzami wykrzywionymi nienawiścią – pisze po białostockim Marszu Równości prozaik Jacek Dehnel.
Niewątpliwie Boris Johnson będzie zupełnie innym premierem niż Theresa May. Oto dziesięć rzeczy, których już się dowiedzieliśmy.
Jeden jest strategiem politycznym, drugi kardynałem. Obaj są zagorzałymi krytykami reform papieskich. Dlaczego się pokłócili?
Zwolennicy teorii spiskowych zajmują coraz wyższe stanowiska. Przypadek?
Dokąd wędruje amerykański plastik? Śledztwo na globalną skalę ujawnia brudną tajemnicę USA.
Od wielu lat Kathleen Zellner wyciąga z więzień ludzi niesłusznie skazanych na wysokie wyroki. Wśród nich jest Steven Avery, bohater serialu „Making a Murderer”.
David Eubank kocha Jezusa, ale nie zamierza nadstawiać nikomu drugiego policzka. Były komandos prowadzi prywatną świętą wojnę w obronie prześladowanych chrześcijan.
Natalia Tambijewa trzynaście lat temu przyjęła islam. Potem wraz z innymi muzułmankami z Petersburga założyła klub dla kobiet.
Kolor zmienia nasze emocje. Kolor może odmienić nasze życie. Marokańczycy żyją kolorowo.
Droga na Czerwoną Planetę zaczyna się na czerwonej pustyni w stanie Utah. Jeszcze się można wycofać.
Turbulencje wokół strefy Gazy nieszczególnie dają się we znaki turystom. Izrael jako cel podróży stał się popularny jak nigdy przedtem.
Kolejka linowa ma rozwiązać problemy komunikacyjne Jerozolimy, ale inicjatywa ta spotyka się z powszechną krytyką.
Jak pół tony kokainy na zawsze zmieniło życie wyspy São Miguel na Azorach.
Paradoks nierówności w Korei Południowej. Ludzi zdrowych i długowiecznych przybywa, tyle że u schyłku życia są coraz ubożsi.
Mołokanie z sąsiednich wiosek mogą być różni jak ogień i woda. Łączy ich pacyfizm i... łyk białego napoju.
Choć nazwa tego miasta kojarzy się z winem, warto wpaść tu nie tylko na degustację, lecz także by odetchnąć wielowiekową, wielokulturową atmosferą jednego z najpiękniejszych miejsc Francji.
Przed stu laty dwóm brytyjskim śmiałkom udał się pierwszy przelot nad Atlantykiem bez międzylądowania. Dlaczego zapomniano o tych pionierach?