„Trump, jak kiedyś Hitler, ma pewną charyzmę”. Skąd te niebezpieczne podobieństwa, tłumaczy ekonomista Daron Acemoğlu.
Moskiewskie Kobiece Muzeum wydało tomik wierszy Bronisławy Wajs, znanej jako Papusza.
Dwa lata po zabójstwie dziennikarki Daphne Caruany Galizii nie ma wątpliwości, że Malta jest przeżarta korupcją.
Co roku analitycy Saxo Banku ogłaszają szokujące prognozy dla świata.
Dyktatury upadają na różne sposoby. W latach 90. wydawało się, że mamy już je za sobą. Teraz wygląda na to, że do nich wracamy – mówi kanadyjska pisarka Margaret Atwood.
Pozbawieni domów i przeszłości. Wyrzuceni za mur. Zamknięci w getcie – przez Żydów.
Niedrogi i łatwo dostępny olej palmowy stał się kluczowym surowcem do produkcji żywności, kosmetyków, a nawet paliw. Ceną za to jest masowy wyrąb lasów tropikalnych.
Neapolem trzęsą młodzieżowe gangi. Zapatrzone w mafijne wzorce dzieciaki są gotowe na wszystko, aby wejść do przestępczej elity.
Znikające miliardy, protesty i zabójcy do wynajęcia. Tak wygląda polityka na rajskiej wyspie.
Będą wisieć sygnaliści? Kto wie, jeśli mimo ich działań Donald Trump utrzyma się na urzędzie...
Kim Dzong Un zburzył jeden ośrodek wypoczynkowy i kazał postawić co najmniej trzy nowe. Wpływy z turystyki mają złagodzić skutki sankcji.
Alkohol stanowi zagrożenie, którego nie doceniamy. Także dlatego, że w przeciwieństwie do tytoniu procenty wciąż mają niezłą prasę.
Nowy format – wykład w barze – staje się coraz bardziej popularny w Rosji.
Fani „Gwiezdnych wojen” to szczególny gatunek. Mają bardzo wysokie oczekiwania. Bywają wspaniali, ale też trochę straszni – wyznaje Daisy Ridley, czyli filmowa Rey.
To prawdziwa krajobrazowa mozaika – od alpejskich lodowców po pokryte winoroślą pagórki. Oraz Graz: urokliwa metropolia łącząca zabytki z najlepszą nowoczesną architekturą.
Nie miała łatwo w konserwatywnym społeczeństwie. Uparta i przekonana o swojej racji przełamała jednak stereotypy i doszła do celu. A właściwie dojechała. Na dwóch kółkach.