„Ground Zero pandemii” budzi się ze śpiączki farmakologicznej.
Koronawirus wszedł w szkodę francuskim rolnikom. Z powodu zamknięcia granic nie mogą zatrudnić tanich, robotnych i mało wymagających pracowników z Polski.
Piętnaście lat temu zmarł Jan Paweł II. Ostatni wielki papież przyćmiewa w oczach wielu katolików nieciekawą teraźniejszość swoich obu następców: Benedykta XVI i Franciszka.
Mimo sprzeciwu Egiptu Etiopia rozpoczyna budowę ogromnej zapory na Nilu. Jak skończy się ten konflikt?
Wobec pandemii władze Szwecji zachowują chłodną głowę i liczą na odpowiedzialność mieszkańców, zamiast mnożyć restrykcje i ograniczać prawa obywatelskie.
Dumna Białoruś przed koronawirusem nie klęka.
Mimo ostrzeżeń ekspertów, że to prosta droga do kolejnej eksplozji COVID-19, amerykańska skrajna prawica domaga się zniesienia przepisów antykoronawirusowych. Komu jest to na rękę?
Wiosną w Kalifornii kwitną pola maków, co przyciąga tłumy turystów. W tym roku władze straszą mandatami i apelują o pozostanie w domach. Ale czegóż się nie robi dla ładnej fotki na Instagramie?
Miasto Aniołów na beczce prochu. Policja nie odróżnia ludzi w maskach od bandytów. To nie scenariusz z Hollywood.
Ramadan to czas modlitwy i nocnego obżarstwa. Ale w Libanie modlić się w meczetach nie wolno (bo koronawirus) i nie ma co jeść (bo od miesięcy trwa kryzys). Ludzie tracą cierpliwość.
Czy jeden wirus przesądzi o przyszłości całej UE? Odpowiada Heiko Maas, szef dyplomacji RFN.
Najpierw nikt go nie znał, potem wszyscy stroili sobie z niego żarty, aż wreszcie przyszedł wirus. Oto opowieść o Giuseppe Contem, czyli jak zostać mężem stanu.
Kim Jo Dzong, młodsza siostra Kim Dzong Una i szefowa propagandy, wyrasta na postać numer dwa w Korei Północnej.
Egipski chłopiec w trzynaste urodziny odszedł z domu, aby stać się zdeterminowaną buntowniczką.
W czasach pandemii natura odzyskuje swoje prawa. Delfiny baraszkują w opuszczonych portach, niedźwiedzie chodzą po wyludnionych ulicach, lwy wygrzewają się na pustych szosach. Czy to zapowiedź przyrodniczej idylli?
Te wytrzymałe zwierzęta budowały imperium Inków. Po dziś dzień karmią, ubierają i wożą mieszkańców Peru. A także zapewniają im protekcję bogów.
Pokoje gościnne w papuaskiej dżungli czekają na turystów. Ale od dwunastu lat, czyli od otwarcia, nikt nie przyjechał. Chyba nie chodzi o brak dostępu do sieci.
Nie wszyscy w przymusowej domowej izolacji oglądają zaległe seriale. Wzrósł popyt na filmy dla dorosłych. Dlaczego więc ta branża przeżywa kryzys?
Stres, choroby serca, infekcje. I nierówności społeczne. Nico Dragano ostrzega przed pośrednimi skutkami pandemii koronawirusa. Wprawdzie socjolog, ale zawsze doktor.
U naszych południowych sąsiadów czas izolacji dobiega końca, więc już można planować weekendowy wyjazd do zaczarowanej czeskiej stolicy.
Obozy, w których więzi się ludzi na masową skalę, nie skończyły się wraz z upadkiem nazistów. Dziś są wszędzie, od Chin po Europę i Stany Zjednoczone.