Władimir Putin zmienił Rosję. Czy na zawsze?
Jarosław Kaczyński próbuje zamienić kraj w rzymskokatolicką dyktaturę – mówi były minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski.
Zamknięte kopalnie, tysiące zakażonych górników. Nigdzie w Polsce nie ma więcej przypadków koronawirusa niż tutaj. Krążą pogłoski, że władze chcą odciąć region od reszty kraju.
On zawsze bujał w obłokach − mówi przyjaciel byłego amerykańskiego żołnierza, który próbował z ekipą najemników dokonać inwazji na Wenezuelę.
Magazyn „Foreign Policy” poprosił ekspertów o bilans jego 20-letnich rządów.
Pandemię prawdopodobnie pokonamy. Ale i tak powinniśmy się zmierzyć z naszą przemijalnością – radzi Yuval Noah Harari.
Nie ma nic straszniejszego od strachu. Strach wszystko niszczy – ostrzega w czas zarazy Wiktor Jerofiejew.
W każdym kraju słychać tę samą śpiewkę. Władze i naukowcy zapowiadają, że zbadają drogi rozchodzenia się epidemii, by znaleźć źródło zakażeń.
Harem, wyuzdane malarstwo naścienne i polityczne idee z VI wieku. Ekscentrycznych pomysłów siódmemu markizowi Bath nie brakowało przez całe życie.
Micheil Saakaszwili nie został wicepremierem Ukrainy, choć Wołodymyr Zełenski bardzo chciał. Upokarzająca porażka dla obu.
Wypłynęli na pełną lodowych brył antarktyczną zatokę, by nasłuchiwać odgłosów waleni. Usłyszeli... kryzys klimatyczny
Władze indyjskiego stanu Hariana walczą z przemocą wobec kobiet, tworząc żeńskie komisariaty policji. Pokrzywdzone znajdą tu pomoc, na którą nie zawsze mogły liczyć.
Kiedyś ludne i prosperujące, dziś wyludnione, zagubione w błotach tajgi. Jedynym oknem na świat wielu miejscowości na Uralu jest ponadstuletnia ciuchcia.
Rytualny taniec haka spopularyzowali nowozelandzcy rugbiści, wykonując go przed każdym meczem. Ale nikt nie zrobi tego lepiej niż mieszkańcy Polinezji Francuskiej.
Jedno z najbardziej zamkniętych państw, Arabia Saudyjska, ogłosiło politykę integracji z resztą świata. Uchylone okienko szybko się zatrzasnęło z powodu koronawirusa.
Reinhold Messner zna to wszystko: samotność, oczekiwanie, niepewność. I niedostatek tlenu. Słynny alpinista opowiada, jak nauczyć się żyć w ekstremalnej sytuacji i jakie szanse rodzi kryzys.
Nie znajdziecie tu rozrywek. No, może kilka pubów. Ale warto ruszyć na Szetlandy, by zobaczyć jedno z ostatnich miejsc, w których możemy się poczuć jak wikingowie tysiąc lat temu.
Autorka „Pippi Pończoszanki” pracowała w czasie wojny dla szwedzkiego wywiadu. Prowadziła też niedawno odnalezione dzienniki, bezcenne świadectwo epoki.