Wielu rodziców wciąż nie wie, jak wielkie niebezpieczeństwo grozi ich dzieciom w sieciach społecznościowych.
W rosyjskim Twerze triumfują staliniści. I usuwają ślady po pomordowanych Polakach.
Wstrząsające sceny zamieszek w USA po kolejnych protestach przeciw rasizmowi oraz brutalności policji.
Amerykanie znów są w kosmosie, a Elon Musk spełnia marzenia. Kapsuła Dragon z dwoma astronautami na pokładzie bezpiecznie zacumowała przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Pod Trypolisem rosyjscy najemnicy uciekają przed tureckimi dronami. Co tu się dzieje? Tak wygląda współczesna wojna po upadku Pax Americana.
Jak pewna enklawa hipisów i startupowców w Kalifornii pokonała epidemię koronawirusa.
Brytyjski filozof i pisarz Alain de Botton twierdzi, że nic nie da optymistyczne spoglądanie w przyszłość. Zdecydowanie bardziej racjonalna jest postawa pesymistyczna.
Anonimowy darczyńca ofiaruje mieszkańcom małego amerykańskiego miasta 82 350 dolarów w bonach. W naszych niepewnych czasach i takie cuda się zdarzają...
Widmo „drugiej fali” epidemii krąży nad Wuhanem. Trauma nie opuszcza miasta.
Portret Michelle Obamy na Netfliksie to sylwetka osoby będącej uosobieniem czasów, kiedy polityka dawała jeszcze nadzieję.
Młody prezydent Salwadoru Nayib Bukele obiecywał nowe polityczne rozdanie. Tymczasem, korzystając z pandemii, wprowadza rządy silnej ręki.
Prawniczka Samantha Murozoki z Zimbabwe sprzedała swoje dżinsy i adidasy, żeby kupić żywność dla sąsiadów. W warunkach kwarantanny skończyły im się zapasy.
Dariga Nazarbajewa, najstarsza córka byłego prezydenta Kazachstanu, straciła stanowisko przewodniczącej Senatu. Czy to koniec jej kariery?
Czy można odnieść wiktorię nad grabieżcami i trucicielami, którzy zamieniają największy akwen w Afryce w gigantyczny ściek?
Kalabryjska ’ndrangheta, długo nazywana „mafią pastuchów”, po cichu urosła w siłę. Obecnie jest najgroźniejszą organizacją przestępczą. Nie tylko we Włoszech.
Białoruś to jedyne państwo w Europie, w którym wykonuje się karę śmierci. Nie wszyscy jej obywatele o tym wiedzą.
Psy i koty wyczuwają nasz niepokój związany z pandemią. Jak je przyzwyczaić do nowej sytuacji, radzi doktor weterynarii Angela Bartels z uniwersytetu w Monachium.
Od czasów biblijnego potopu po kryzys klimatyczny i pandemię koronawirusa ludzkość panicznie wyczekuje końca świata. I końca temu nie widać.
Kiedy w 1965 roku grupa chłopców znalazła się na bezludnej wyspie, wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej niż w bestselerowej powieści Williama Goldinga.
W środku gorącego lata warto wybrać się na Węgry, by w chłodzie kilkusetletniej piwnicy skosztować kieliszek tokaju.