„Królowa coachingu” Brooke Castillo przekonuje swoich fanów, że znajdą w tej branży pieniądze i sens życia. Ale czy to nie bajki? I kto czuwa nad szkoleniami dla trenerów rozwoju osobistego?
Kilkudziesięcioro uchodźców utknęło na polsko-białoruskim pasie przygranicznym. I chociaż zmarło już kilka osób, Warszawa w dalszym ciągu odmawia im jakiejkolwiek pomocy.
Michał Matczak, lepiej znany jako Mata, został uznany za głos pokolenia.
Polacy demonstrują poparcie dla UE. Aż 100 tys. osób zgromadziło się w Warszawie, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część prawa europejskiego jest niezgodna z konstytucją.
Wydawało się, że premier Andrej Babiš jest nie do pokonania i będzie rządzić wiecznie. Jednak Czesi właśnie odesłali populistów do kąta.
Plany budowy długiej na tysiąc kilometrów Kolei Zbożowej w Brazylii budzą obawy o przyszłość Amazonii.
Raperowi Face i wielu innym rosyjskim muzykom, którzy demonstrowali poparcie dla Aleksieja Nawalnego, władze nie pozwalają teraz organizować koncertów.
Za pomoc uchodźcom podziękował mu sam papież. Chwalono go w mediach. A teraz Domenico „Mimmo” Lucano został skazany na przeszło 13 lat więzienia.
Cały świat to zobaczył! Na planie filmowym pojawiła się w stanie nieważkości!
Prozaik Jonathan Franzen w swojej nowej trylogii znów przygląda się amerykańskiej rodzinie.
Dlaczego książki powinny dostarczać rozrywki, tłumaczy tegoroczny literacki noblista Abdulrazak Gurnah.
Laureatami pokojowego Nobla zostali niezależni dziennikarze: Dmitrij Muratow, redaktor naczelny rosyjskiej opozycyjnej „Nowej Gaziety”, i filipińska reporterka śledcza Maria Ressa.
Wybory Miss Nawaho to jedyny w swoim rodzaju konkurs piękności. – Czy możecie sobie wyobrazić Miss USA albo Miss Świata zarzynającą owcę? – pyta jedna z kandydatek.
Niepozorny ptaszek ceniony ze względu swój melodyjny świergot coraz częściej pada ofiarą kłusowników.
Mieszkańcy Korei Północnej wiedzą o świecie jeszcze mniej niż świat o nich. I są dzięki tej niewiedzy szczęśliwi.
W Malawi zgodnie z odwieczną tradycją mężczyźni sypiają za pieniądze z dorastającymi dziewczętami.
Europejczycy zaczynają dzień od filiżanki espresso lub kubka americano. Ale w kraju, który podarował Europie ten napój, poważa się wyłącznie kawę przygotowaną w dżezwie na piasku.
Ambra bywa nazywana „pływającym złotem”. Tajemnicza wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota jest od wieków bardzo ceniona w branży perfumeryjnej.
Designer Uładzimir Cesler w 2020 r. stał się gwiazdą białoruskiej sztuki zaangażowanej. Mistrz plakatu zaczął tworzyć dzieła, które ośmieszają reżim w Mińsku.
Holandia stała się europejskim centrum sprzedaży i produkcji twardych i miękkich narkotyków. Wzrost przestępczości skłonił jednak rząd do zmiany kursu.
Niemiecki psychiatra Oliver Dierssen ostrzega: małoletni pacjenci nie widzą sensu w życiu. A lockdown nie ma z tym prawie nic wspólnego.
Bogata historia, wspaniałe zabytki, serdeczni mieszkańcy. Laos to jedno z najbardziej interesujących miejsc w Azji Południowo-Wschodniej.
W ogniu palonych ksiąg zagrzewały się do walki z herezją wielkie religie.